Kto otrzyma dofinansowanie do wymiany kotła?

2 października 2020 0 Comments

Co ciekawe, obecnie jest przeprowadzony program czyste powietrze, który ma za zadanie sfinansować w jakimś stopniu wymianę kotła osobom do tego uprawnionym. Wymiana kotła polegałaby na zamienienie ogrzewania tradycyjnego, czyli na węgiel na ogrzewanie nowoczesne, które nie powoduje emitowania substancji chemicznych do atmosfery, tym samym nie powoduje także smogu i jest ekologiczne. Mowa tutaj oczywiście o dofinansowaniu na montaż systemów fotowoltaicznych, czy też pomp ciepła w zależności od tego kto, jakie ma predyspozycje oraz preferencje. Kto zatem może otrzymać takie dofinansowanie i na czym polega staranie się o nie?

Wymiana kotła

O dofinansowanie wymiany kotłów mogła starać się osoby, które są do tego uprawnione. Co decyduje o tym, że możemy stać się osobami uprawnionymi? Po pierwsze, są to osoby, które są właścicielami domów jednorodzinnych i chciałyby wymienić swój stary piec Kolejnymi osobami, które mogą starać się o dofinansowanie wymiany kotłów, są to osoby będące właścicielami mieszkań komunalnych, co więcej ludzie, którzy wynajmują mieszkania komunalne, również mogą starać się o wymianę pieca.

Zakup nowszego kotła

Oprócz programu czyste powietrze, istnieje także możliwość dofinansowania wymiany kotła po prostu na nowy. Tutaj mamy dowolność, bo możemy wybrać kocioł na biomasę, na ekogroszek, zakupić piec elektryczny lub kocioł gazowy. Warto się jednak spieszyć, ponieważ dotacje zmniejszają się, a sporo gminy wskazuje właśnie na fakt, że można brać udział w programie czyste powietrze. Jeśli zależałoby nam jednak na zakupie jakiegokolwiek kotła i kontynuowaniu tradycyjnego palenia, warto sprawdzić dofinansowanie wymiany kotła w swojej gminie.

Jeśli natomiast interesuje nas temat nie tylko dofinansowanie wymiany kotła, ale także rozwoju ekologii i byli chcielibyśmy w przyszłości pomyśleć o całkowitym przekształceniu ogrzewanie tradycyjnego na nowocześniejsze formy, warto zajrzeć na stronę producenta różnorodnych urządzeń grzewczych: http://www.broetje.pl Znajdziemy tam wiele ciekawych informacji na temat działania urządzeń oraz programów wspierających ekologię. Zobacz więcej na http://www.broetje.pl/wymien-swoj-piec-kociol-brotje/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *