Dla kogo jest program czyste powietrze?

17 października 2020 0 Comments

Program czyste powietrze to nowatorski program zakładający pomoc wszystkim tym, którzy chcieliby dokonać wymiany swojego kotła na węgiel lub inny tego typu opał. Na czym polega ten program i tak naprawdę, kto z niego może skorzystać?

Co to jest program czyste powietrze?

Program Czyste powietrze polega na przekształceniu obecnego systemu ogrzewania na zupełnie inny. Mowa oczywiście o domach jednorodzinnych, ponieważ w mieszkaniach nie ma zamontowanego całego systemu ogrzewania, gdyż zazwyczaj osoby mieszkające w blokach mają dostęp do ogrzewania miejskiego. Bardzo wielu domach jednorodzinnych nadal pali się tradycyjnym węglem lub innymi tego typu preparatami. Jak wiadomo, spalanie węgla niskiej jakości powoduje emisję między innymi dwutlenku węgla, do atmosfery, który nie tylko źle wpływa na nasz organizm, ale także może doprowadzić do powstawanie smogu.

Dla kogo

Program Czyste powietrze zakłada wymianę kotłów grzewczych w domach, które wymagają remontu i modernizacji systemu ogrzewania, czyli jest skierowany do osób mieszkających w danym domu, jednak postanawiających coś zmienić swoje ogrzewanie. Program Czyste powietrze jest skierowany także do osób, które jeszcze nie powodowały swojego domu, ale chciałyby skorzystać z dofinansowania. Wystarczy jedynie dysponować pozwoleniem na budowę.

Benefity

Konkretne benefitem programu Czyste powietrze jest oczywiście możliwość zdobycia dofinansowania, czyli kilku tysięcy złotych, które okażą się przydatne do zmienienia systemu ogrzewania w domu. Jeśli chcielibyście poczytać nieco więcej na temat samych systemów ogrzewania oraz urządzeń, warto zajrzeć na stronę producenta:. https://www.broetje.pl/ tam z pewnością uzyskacie wiele cennych informacji. Warto wspierać ekologię, ponieważ dzięki temu nasza planeta o wiele dłużej będzie służyć człowiekowi i dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o zieleń, a także o to, czy będziemy mieli czym oddychać. Niestety, badania dowodzą, że jeśli nie zmienimy trybu życia i tylko funkcjonowanie, możemy wpłynąć negatywnie na naszą planetę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *